май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

Балалар өйдән – өйгә йөреп йомырка һәм төрле тәм-томнар жыйды, хужаларга такмаклар белән рәхмәт әйтелде, теләкләр теләнде.

Соңыннан балалар өчен торле уеннар оештырылды.

Ул өзлексез белем бирү эшчәнлегендә һәм режим вакытларында киң кулланыла. Мәсәлән, “Изучаем русский язык” укыту-методик комплекты буенча балалар дидактик, сюжетлы,бармак, театр уеннарын яратып уйныйлар.Бу уеннар бердәм булып, дус-тату  булырга өйрәтә.

Бакча хезмәткәрләре күмәкләшеп бакча тирәсен һәм беркетелгән территорияне яхшылап тырмалап, чүпләрен түктеләр, чәчәклекләрне тәртипкә китерделәр.

Теләче районы Балалар иҗат үзәге командасы 3 урынга лаек булдып, кубок белән бүләкләнделәр. Шамсутдинов Ришат, җитәкчесе Нуртдинов Руслан Раисович, инвалидлар һәм сәламәтлектәре чикле балалар арасында шәхси- командалы очкычлар ярышында 2 урынга лаек булды.

28 нче  апрель көнне Теләче урта мәктәбе укучылары  Исламов Фаил һәм  Сәмигуллина  Миләүшә    Л.Н. Толстой  исемендәге республика фәнни- гамәли  конференциясендә     катнашып кайттылар.  Фаил   бу бәйгедә уңышлы чыгыш  ясап, I  урынны алды һәм дипломга  лаек булды. Миләүшә   актив катнашып , III урынга чыкты һәм диплом алды. Укучыларны республика фәнни- гамәли  конференциясенә рус теле һәм әдәбияты укытучылары  Е. Я. Нуртдинова и Р. Р. Мөхәммәтшина әзерләде.  Уңышларыгыз белән  котлыйбыз!

27 нче апрель көнне Теләче урта мәктәбе укучысы  Гыйниятова Ләйлә  “ Ел укучысы”дигән беренче   муниципаль конкурста катнашты.    Ләйлә бу бәйгедә актив  чыгыш ясады  һәм II урынны  яулады. Гыйниятова Ләйлә  тырышлыгы өчен мәгариф бүлеге дипломына һәм бүләккә   лаек булды. Котлыйбыз!  Алга таба да иҗади уңышлар телибез!

Тренер-укытучы Кыямов А.Ә. улы җитәкчелегендә Теләче районы командасы да әлеге ярышларда катнашып, Чистай һәм Казан шәһәрләреннән аз гына калышып, 3 урынны яулап кайтты.

Шушы уңайдан Күкчә авылы китапханәчесе «Тукай безнең күңелләрдә» - дип исемләнгән әдәби сәгать үткәрде.

Конкурста барлык укучылар да теләп катнашты.

Бу акция укучыларда әйләнә- тирәдәге  табигатьне сакларга, аларга карата сакчыл мөнәсәбәттә булырга өнди,якташларыбызның батырлыкларын онытмаска, хәзерге буын якты, тыныч күк йөзе астында яшәүнең кадерен белеп, тырыш хезмәт итеп яшәргә кирәклеген искә төшереп торсын.