«Мәктәпкәчә белем бирү оешмаларында предметлы тирәлекне оештыруга ФДББС таләпләре»

2018 елның 18 октябре, пәнҗешәмбе

17 октябрь көнне Теләче муниципаль районының мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләре педагогларыннан торган делегация Татарстан Республикасы мәгариф хезмәткәрләре өчен «Мәктәпкәчә белем бирү оешмаларында предметлы тирәлекне оештыруга ФДББС  таләпләре» темасы буенча оештырылган семинарда булып кайтты. Семинарда филология фәннәре кандидаты, «Тверь дәүләт университеты» югары һөнәри белем бирү федераль дәүләт мәгариф учреждениесенең  башлангыч белем бирү методикасы белән рус теле кафедрасы доценты, «НЦИО» коммерцияле булмаган автоном оешмасы методисты Цветкова С. П. чыгыш ясады. Үз чыгышында ул башлангыч мәктәп һәм мәктәпкәчә белем бирү арасындагы дәвамчанлыкның төп перспективаларын һәм проблемаларын яктыртты, мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләрендә уен җиһазлары комплексларын, тест формасындагы диагностик технологияләрне һәм мәктәпкәчә яшьтәге балаларның танып белү сәләтен үстерү процессында интерактив программаларны куллану турында сөйләде. Семинарның икенче өлешендә "Ачык микрофон" үткәрелде, аның барышында барлык теләүчеләр Цветкова С. П. сорауларын бирә алдылар.