Билгесез Солдат Көне

2021 елның 3 декабре, җомга

3 декабрьдә Россиядә истәлекле дата – Билгесез Солдат Көне билгеләп үтелә. Истәлекле дата ил территориясендә яки аннан читтә сугыш хәрәкәтләрендә һәлак булган Россия һәм совет сугышчыларының хәтерен, хәрби батырлыгын һәм Үлемсез Бөек батырлыгын мәңгеләштерү максатыннан гамәлгә куелды.

Бүген Теләче муниципаль районының битараф булмаган кешеләре Теләче авылының үзәк паркына, Җиңү мемориалына, Бөек Ватан сугышы елларында һәлак булган билгесез солдатларны искә алырга килделәр.

Чарада шулай ук район башлыгы Нәҗип Нәкыйп улы Хаҗипов, сигезенче чакырылыш Россия Федерациясе Федераль Собраниесе Дәүләт Думасы депутаты Нуриев Марат Габделхәй улы, Татарстан Республикасы Дәүләт Советы депутаты Җиһаншин Азат Илдус улы һәм районның башка учреждениеләре һәм оешмалары җитәкчеләре катнашты.