2024 елның 3 июле, чәршәмбе

Ел саен 3 июльдә Россиядә автоинспекция хезмәткәрләренең һөнәри бәйрәме билгеләп үтелә — Россия Федерациясе Эчке эшләр министрлыгының ЮХИДИ көне, яисә Россия ГАИ көне, бүген Теләче 3 нче номерлы  балалар бакчасының мәктәпкәчә яшьтәге төркем тәрбияләнүчеләре Россия Эчке эшләр министрлыгының Теләче районы буенча ЮХИДИ дәүләт инспекторы, өлкән лейтенант Л.Т.Киямовны, Россия Эчке эшләр министрлыгының Теләче районы буенча Дәүләт автоинспекциясе бүлеге инспекторы, полиция майоры С.Т.Каюмовны һөнәри бәйрәмнәре белән котладылар. Балалар Дәүләт автоинспекциясенең барлык хезмәткәрләренә җылы теләкләр җиткерделәр : сезнең хезмәтегездә хәвеф-хәтәрләр һәм көтелмәгән хәлләр азрак булсын, үз эшегез өчен горурлык хисләре һәм истә калырлык очрашулар күбрәк булсын. Үз чиратында, өлкән лейтенант Киямов Л.Т. балаларга игелекле сүзләре өчен рәхмәт белдерде һәм аларга яшь велосипидчы истәлекләрен тапшырды. Балалар һәм педагоглар полиция хезмәткәренә очрашулары өчен рәхмәт белдерделәр һәм юл хәрәкәте кагыйдәләрен төгәл үтәргә вәгъдә иттеләр.